Річний звіт

31.05.2018

У 2017-2018 навчальному році в закладі дошкільної освіти функціонувала одна різновікова група, в якій виховувалось 17 дітей. Протягом навчального року група умовно ділилась на старших дошкільників, яких було п'ятеро та молодших дошкільнят, яких налічувалось дванадцять. 31 травня 2018 року було випущено п'ятеро дітей старшого дошкільного віку ( наказ №15 від 28.05.2018 року )

Режим перебування дітей у дошкільному закаді - з 8.00 до 17.00.

На кінець навчального року молодші дошкільнята знали компоненти природи, природні явища і їх властивості; найпростіші геометричні фігури, множинні величини ( більше, менше, порівну), додавання і віднімання у межах 10; розрізняють літературні жанри: казку, оповідання, вірш; вміли організувати гру, розподілити ролі.

Навчальний рік у дошкільному навчальному закладі розпочався 1 вересня 2017 року і закінчився 31 травня 2018 року, а оздоровчий період тривав з 1 червня 2018 року до 31 червня 2018 року.

Миколаївський дошкільний навчальний заклад «Лелека» у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про місцеве самоврядування в Україні», Базовим компонентом дошкільної освіти, Статутом дошкільного навчального закладу.

У 2017-2018 н.р. навчальний заклад мав потребу у педагогічних працівниках, так вакантними були посади вихователя ( 0,55 ст. ) та музичного керівника ( 0,25 ст.), медичним та обслуговуючим персоналом дошкільний навчальний заклад забезпечений повністю.

Педагогічний колектив ДНЗ «Лелека» у 2017-2018 навчальному році налічував дві особи: завідувач і фізичний інструктор.

У 2017-2018 навчальному році педагогічний колектив працював над такими завданнями:

1. Реалізація компетентнісної парадигми як основи розвитку особистості.

2. Формування системи патріотичного виховання через творчу діяльность дітей дошкільного віку.

3. Створення умов для екологічного виховання дошкільників,
здійснення цілісного підходу до оздоровлення дітей засобами природи.

4. Формування творчого (продуктивного) ставлення до організації діяльності та спілкування, розвиток комунікативно-мовленнєвих здібностей дошкільнят.

Соціально-педагогічна компетентність педагогів закладу з окреслених питань підвищувалася завдяки використанню таких форм методичної роботи як педагогічна рада, творча група, колективні перегляди, консультації, семінари, семінари-практикуми, тощо.

Головною метою методичної роботи було забезпечення доступу до перспективних освітніх технологій, сприяння максимальній самореалізації, розвитку творчого потенціалу педагогів закладу.

З метою подальшого впровадження в практику роботи ДНЗ Базового компоненту дошкільної освіти педагогами закладу у складі: завідувача і вихователя Передерій А.В. і фізичного інструктора Коржіньовської Н.І. були розроблені заходи щодо подальшого вивчення та впровадження Базового компоненту в роботу дитячого садка. У річному плані роботи дошкільного навчального закладу були передбачені різні дієві форми роботи з педагогічними кадрами. Дане питання обговорювалися на педагогічних годинах, семінарах-практикумах, під час проведення групових та індивідуальних консультацій. Також педагоги дошкільного закладу значно підвищили свій професійний рівень відвідавши протягом року методичні об'єднання, які були проведені на базі інших дошкільних закладів Чоронострівської ОТГ. За цей проміжок часу було максимально активізовано діяльність педагогів, створено необхідні умови для їх творчих пошуків, безперервного вдосконалення фахової майстерності.

Основними формами організації дітей були: спеціально-організована розвивально-виховна зайнятість, ігри, самостійна діяльність, дослідницька діяльність, групова та індивідуальна робота, спостереження, розваги, свята, гуртки тощо.

З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу були сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети.

На заняттях з фізкультури використовуються елементи авторської програми М.М. Єфименка, після денного сну - «Гімнастика пробудження». Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні.

Основними формами організації дітей були: спеціально-організована розвивально-виховна зайнятість, ігри, самостійна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, розваги, свята, гуртки тощо.

Для розвитку та реалізації творчих здібностей дошкільників у вільний від занять час в дошкільному навчальному закладі проводилася гурткова робота «Чарівний пензлик».

Педагоги активно організували роботу по створенню відповідного розвивального середовища в нашому дитячому садку, значно поповнили кількість іграшок, розвивальних ігор, демонстраційних та роздаткових матеріалів, художньої та методичної літератури для реалізації основних завдань Базової програми, запланованих тематичних циклів.

У роботі з дітьми вихователі використовували творчі завдання з конструювання, ігри-інсценівки, сюжетно-рольові ігри, хвилинки фантазії, дидактичні ігри, вікторини, конкурси тощо. Протягом року проводилася робота по накопиченню інформаційно науково- методичних матеріалів, в яких висвітлюється питання впровадження Програми «Я у Світі», розробці

тематичних циклів та їх наочно-дидактичному забезпеченню. У групі поповнено «бібліотечку дошкільника» новими дитячими книжками.

Протягом року планомірно проводилася робота з членами родин вихованців закладу. Вихователь постійно спрямовував самоосвіту батьків з різних питань, стимулював їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання.

У створеному «Куточку для батьків» вихователі і медична сестра систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку, показники сформованості базових якостей особистості; ознайомлення з ефективними методами та прийомами формування у дошкільників різних форм активності; розкриття важливості ролі матері й батька у вихованні хлопчика і дівчинки; інформацію про профілактику хвороб.

Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, дитячого садка, реалізації тематичних циклів, над якими працюють з дітьми. Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров'язберігаючої компетентності дітей. У різновіковій групі, за результатами антропометричних вимірювань, наявний листок здоров'я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

В нашому ДНЗ дитину оточують кваліфіковані педагоги, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров'я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, призначень лікаря, підтримують інтерес дитини до власного здоров'я.

Головною метою медичного обслуговування дітей у закладі було зміцнення здоров'я, розвиток і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації та адаптації дитини шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу у комплексі з корекційно-розвивальною та лікувально-оздоровчою роботою.

Великого значення приділено загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім'ї з метою зниження захворюваності дітей. Була звернена увага на попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення занять як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях.

Питання захворюваності, відвідування дітей систематично розглядалися на виробничих нарадах, засіданнях Ради закладу, де аналізувалися показники захворювання та відвідування, розроблялися заходи щодо їх покращення.

У 2017 - 2018 навчальному році середнє відвідування дітьми дошкільного закладу становило 67%, середня захворюваність - 10%. Ці показники перевищують відповідні показники минулого року, що говорить про підвищення рівня профілактичної роботи.

В оздоровчий період в ДНЗ були проведені оздоровчі заходи, які полягали в забезпеченні посиленого харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі, а також у проведенні вітамінізації внаслідок вживання свіжих овочів і фруктів. Організаційно-педагогічна робота з дітьми проводилась згідно орієнтовного розподілу навчально-пізнавальної діяльності дошкільників та орієнтовного тематичного планування. Було збільшено кількість екскурсій в природу в порівнянні з навчальним роком, систематично проводилися розваги на свіжому повітрі.

Важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі та частиною медичного обслуговування є організація харчування.

На належному рівні проводиться робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Систематично здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображені в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених вимог.

Харчування дітей протягом навчального року відповідало встановленим грошовим нормам: 20,00 грн. (з розрахунку: 12 грн. - бюджетні кошти та грн. - 8 грн. батьківська плата), з лютого 2018 року - 25,00 грн. ( з розрахунку 15 і 10 грн відповідно), в літньо-оздоровчий період грошова норма була збільшена на 10 %, що складало 27,50 грн.

Харчування дітей пільгового контингенту профінансовано своєчасно за рахунок бюджетних коштів. На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щомісячно та щоквартально проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування, що у 2017-2018 році склало 79%, що на 9% більше порівняно з минулим роком.

Підводячи підсумки, можна сказати, що організація освітньо-виховної роботи з дітьми в 2017-2018 н.р. була проведена на достатньому рівні, була проведена робота по поповненню ( відповідно до Програми) творів образотворчого мистецтва, атрибутів для ігор,музичного репертуару. Також продовжується роботу над наочно- дидактичним забезпеченням тематичних циклів, збільшувати кількість демонстраційних та роздаткових матеріалів, продовжувати працювати над створенням розвивального середовища.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати